Hipertekstinės kalbos stiliai, kuriais aprašomi hipertekstinio dokumento formatai.
Į stilius įtraukiama informacija apie hipertekstinio dokumento išvaizdą, pavyzdžiui, teksto šriftą, spalvą, įtraukas, intervalus tarp pastraipų ir eilučių. Pagrindinis pakopinių stilių sukūrimo tikslas yra atskirti dokumento turinį nuo jo pateikimo (apipavidalinimo). Pakopinių stilių specifikacija taip pat apibrėžia stilių, įtrauktų į hipertekstinio dokumento turinio aprašą, ir skirtingų stilių suderinamumą.
Pagrindiniai hipertekstinio dokumento su pakopiniais stiliais privalumai: tą patį stilių failą galima pritaikyti keliems tinklalapiams, todėl lengviau atnaujinti arba pakeisti svetainės išvaizdą, didesnės (palyginant su HTML) formatų taikymo galimybės, tinklalapio pirminiame tekste sumažėja HTML kalbos gairių ir atributų skaičius.
Pakopiniai stiliai būna išoriniai ir įterptieji. Jiems aprašyti naudojamos specialiai šiam tikslui sukurtos pakopinių stilių kalbos CSS ir XSL. Labiau paplitusi CSS kalba. Ji tinka HTML ir XML dokumentams. Kalba XSL tinka tik XML dokumentams. Tačiau ji tinka ir dokumentų konvertavimui. Pavyzdžiui, ją naudoja serveriai XML dokumentams konvertuoti į HTML/CSS formato dokumentus.